عیسی (علیه السلام) به حواریّون گفت: من خواهش و حاجتی دارم، اگر قول می دهید آن را برآورده کنید بگویم. حواریّون گفتند: هر چه امر کنی اطاعت می کنیم. عیسی(علیه السلام) از جا حرکت کرد و پاهای یکایک آنها را شست. حواریون در خود احساس ناراحتی می کردند، ولی چون قول داده بودند خواهش عیسی(علیه السلام) را بپذیرند، تسلیم شدند.

عیسی(علیه السلام) پای همه را شست. همین که کار به انجام رسید، حواریّون گفتند: تو معلم ما هستی، شایسته این بود که ما پای تو را می شستیم نه تو پای ما را.

عیسی (علیه السلام) فرمود: این کار را کردم برای این که به شما بفهمانم که از همۀ مردم سزاوارتر به این که خدمت مردم را به عهده بگیرد ، عالِم است. این را کردم تا تواضع کرده باشم، و شما درس تواضع را فراگیرید، و بعد از من که عهده دار تعلیم و ارشاد مردم می شوید، راه و روش خود را تواضع و خدمت به خلق قرار دهید. اساسا حکمت در زمین تواضع رشد می کند نه در زمین تکبر، همان گونه که گیاه در زمین نرمِ دشت می روید نه در زمین سختِ کوهستان .

[ محمد رحمتی شهرضا ، گنجینه معارف جلد 2 ص 238 ]

نیرویی در برابر گناه!

بچه محلی که تنها فرزند خانواده بود!

از همۀ مردم سزاوارتر به این که خدمت مردم را به عهده بگیرد، عالِم است

عیسی ,مردم ,السلام ,علیه ,زمین ,تواضع ,عیسی علیه ,علیه السلام ,در زمین ,این که ,را به

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فروشگاه انلاین لاکی لوازم قنادی تهران|لوازم قنادی تهرانپارس|لوازم قنادی تهرانسر|لوازم قنادی تهران طراحی مطب دندانپزشکی و دکوراسیون فروشگاه کولر گازی و اسپلیت بادبزن معرفی انتشارات تازه ترین مقالات در حوزه روانشناسی درب ضد سرقت دستگاه زردی کتاب خوانی و معرفی کتاب